Cześć! Jest mi niezmiernie miło, że trafiłeś na tę stronę!

Pozwól, że się przedstawię i pokrótce opowiem o sobie.

Mam na imię Wojciech i mieszkam w Wąchocku. Pomimo tego, że jestem tzw. „miastowym”, bo urodziłem się w Gliwicach w województwie śląskim gdzie spędziłem pierwsze 25 lat mojego życia, to finalnie „wywiało mnie” na wieś do Wąchocka i tutaj prowadzę o wiele spokojniejsze życie bez codziennego, miastowego galopu.

Przez wiele lat pracowałem jako informatyk, freelancer prowadząc min. największy w Polsce serwer MMORPG Lineage II, później jeden z większych serwerów skyblockowych Minecrafta. Pisałem programy w Java, tworzyłem strony www, ale przez cały czas nie czułem, że jest to coś co chciałbym robić dłuższy czas.

Kiedyś oglądając program popularnonaukowy o pszczołach na Planete postanowiłem zostać pszczelarzem. W krótkim, półgodzinnym programie zobaczyłem jak wspaniałe i fascynujące są to owady. Zacząłem zgłębiać wiedzę na ich temat czytając różnego rodzaju książki, gazety, internetowe blogi oraz oglądając filmy w internecie kręcone przez pszczelarzy. Tak mnie to wciągnęło, że po dwóch latach zapisałem się do Technikum Pszczelarskiego w Pszczelej Woli pod Lublinem, i po zdobyciu odpowiedniej dawki wiedzy odważyłem się założyć własną pasiekę. Kupiłem pierwsze trzy ule, pszczoły i tak zaczęła się moja przygoda, która twa do dziś.

Wreszcie robię coś co sprawia mi przyjemność i jest nie tylko pasją ale również sposobem na życie. Po kilku latach rozwijania pasieki postanowiłem otworzyć sklep z akcesoriami dla pszczelarzy, który również prężnie się rozwija. Pomagam innym osobom założyć pasieki, prowadzić pasieki, a klientom mojego sklepu zawsze służę radą i pomocą.

Po jakimś czasie otworzyłem profil na TikToku gdzie wrzucałem różnego rodzaju ciekawostki o pszczołach tak by inne osoby również zafascynować tym tematem. Okazało się, że zarówno kanał jak i publikowane przeze mnie filmy są pozytywnie oceniane przez oglądających. W późniejszym czasie zacząłem publikować odpowiedzi na filmy, porady z pasieki i tak udało mi się zdobyć sporą publiczność.

Otworzyłem kanał na yt gdzie wrzucam dłuższe formy porad, przepisów które nie mieszczą się w Tiktokowych ramach krótkich filmów.